Cicaldau ve Morutan'ın menajeri Giovanni Becali'den Galatasaray ve Fatih Terim sözleri
Cicaldau ve Morutan'ın menajeri Giovanni Becali'den Galatasaray ve Fatih Terim sözleri
Galatasaray'da beklentileri karşılayamayan Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan'ın menajeri Giovanni Becali, iki oyuncuyu Galatasaray'a 12 milyon Euro'ya satmış olmasını katıldığı televizyon programında önemli bir başarı olarak anlatırken sözüne itimat eden Fatih Terim'in de görevden alındığını belirtti.

Galatasaray'ın yeni sezon kadrosunda düşünülmeyerek başka takımlara kiralanan Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan'ın menajeri Giovanni Becali, iki oyuncunun Sarı-Kırmızılılar'a transfer süreçlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Rumen menajer, iki oyuncunun Galatasaray'a satışını kariyeri açısından bir başarı hikayesi olarak dile getirdi. 

İlk Cicaldau gelmişti

2021'in yaz aylarında Galatasaray, Burak Elmas yönetimi ve Fatih Terim direktörlüğünde bir yenilenme operasyonuna başlarken bu yapıya en önemli eklemeler Romanya'dan gelmişti. Galatasaray, 6.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Alexandru Cicaldau'yu U Craiova 1948'den kadrosuna katmıştı. Cicaldau ile 2021-22 sezonundan başlamak üzere 5 yıllık sözleşme imzalanmıştı. 

'Planımızı 5 senelik sözleşme gösteriyor'

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda St. Johnstone ile oynayacağı ilk maç öncesinde Cicaldau'nun forma giyemeyecek olması konusunda yöneltilen soruyu cevaplandıran Fatih Terim, "Oynasaydı iyi olurdu ama uzun vadeli sözleşme ile gerekli mesajı verdik. Gruplarda ayrıca oynayacak. İnşallah buradan sonra Randers'i eleyerek UEFA gruplarına kalmak en önemli hedefimiz. Orada rahat rahat oynayacak. Kendisi ile ilgili olan planımızı 5 sene sözleşme imzalamak gösteriyor. Orada iki maçı düşünecek halimiz yoktu. Umarım Galatasaray'da olduğu süre boyunca o kadar güzel işler yapar ki biz bu iki maçı hatırlamayız" ifadelerini kullanmıştı. 

'Morutan'ı beğeniyoruz'

St. Johnstone maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Fatih Terim, henüz gerçekleşmeyen Morutan transferine ilişkin de açıklamalarda bulunmuş ve "Morutan'la ilgili fikrimi belirtmiştim. Ben de Sayın Başkan da işin ekonomik boyutunu çok açık ifade ettik. Öyle bir rakam vermeyiz dedi Sayın Başkan. Morutan'ı beğeniyoruz eyvallah konu nereye gider bilemem ama bazı mevkilerin daha aciliyeti var. Galatasaraylılar daha rahat anlayacaktır. Bu seneki mottomuz şöyle olsun istiyorum, formayı kapanın bırakmadığı bırakanın da formayı zor aldığı bir takım olacağız. Verdiklerim bırakmasın. Bırakırsa da zor alacağını bilsin. Böyle bir takım istiyorum" demişti. 

Morutan ile de 5 yıllık sözleşme

Galatasaray, Cicaldau transferinden yaklaşık 1 ay sonra da uzun uğraşlar sonucunda Olimpiu Morutan'ı kadrosuna katmayı başarmıştı. Yapılan açıklamada FCSB'ye 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeneceği belirtilirken aynı Cicaldau gibi 2021-22 sezonundan başlamak üzere 5 yıllık sözleşme imzalandığı aktarılmıştı.